Archív novinek za rok 2011

 

Bob
13. listopadu 2011
 

Jak jsem napsal, tak jsem udělal. Akce je nahozena kompletně, to znamená popis i video. Po ranním vykouknutím z okna, pohled na video aspoň trochu zahřeje a připomene hezké chvilky z podzimní akce. Vše najdete zde ...

Bob
10. listopadu 2011
 

Konečně jsem našel chvilku a nahodil fotky z poslední akce "Krušnohorské smršti". Pracuje se také na popisu celé akce a nezapomenu ani zveřejnit pěkná videa, která jste pořídili. Snad to nebude trvat už tak dlouho.

Bob
23. října 2011
 

K událostem dnešního dne ani nevím co mám napsat. Na závod MotoGP z Malajsie jsem se díval v přímém přenosu a nechtělo se mě ani uvěřit tomu co jsem viděl. Marco byl borec a měl před sebou slibnou budoucnost, stejně jako Šoj Tomizawa, který za podobných okolností zahynul loni v Misanu. Snad to bude varování pro ty co jezdí v těsném závěsu za kamarádem, aby předvedli, že jsou stejně rychlí. V některých situacích, ale nestačí zareagovat ani ty "nejlepší z nejlepších". Účelem je přece vracet se z projížděk kompletní, tak na to myslete.

Bob
19. září 2011
 

Další povedená akce "Krušnohorská smršť" je za námi a vlastně až na cestu domů nám vyšlo také počasí. Pro většinu už asi opět povedená sezóna končí, ale třeba se na nás ještě sluníčko usměje a vyžene motorkáře na cesty. Jak bude chvilka doplním fotky a také nějaký ten pokec o akci, kde si pár lidiček přidělalo práci na zimu. Naštěstí to odnesli jen plasty, plotna na kufr a jedna páčka ...

Bob
14. července 2011
 

Kdo to ještě nenašel, tak je to nahozeno zde ... a fotky jsou samozřejmě v galerii.

Bob
9. července 2011
 

Vrchol letošní sezóny mají Freeboys úspěšně za sebou. Na 90% se nám dokonce podařilo dodržet naplánovanou trasu, hlavně tu v Rakousku a do závěrečné destinace nás dorazil i celkem slušný počet. Brzy přidám fotky a popis této akce, aby si o ní mohli přečíst i ti, kterým to nevyšlo.

Bob
13. června 2011
 

Omluva všem, že to trvalo tak dlouho, ale konečně se mě podařilo dopsat letošní Řitník. V poslední době jsme byl tak pracovně vytížen, že jsem nestíhal ani zajít s Rosťou na pivko, natož vyrazit někam na motorce. Snad už to bude lepší a budu vás moci zásobovat novinkami častěji a podrobněji. Jinak odpočítávání je do akce Freeboys 15 let. Pojedeme pohodovou projížďku po Čechách a na jeden den uděláme krásný výlet do Rakouských Alp. Vymeteme spoustu míst kam Freeboys zavítali při svých akcích, ale nebudu nikoho unavovat přednáškami. Bude to především o ježdění, denně tak 300 až max 550 km. Celkem cca 2.000 km. Ubytování v penzoších, ale vše na blind ... kam dojedeme. Odjez 9,00 hod v sobotu 2.7.2011 z Liťáku směr Fláje a dál. Návrat ve středu 6.7.2011. Kdo bude mít "opravdový" zájem, ať se ozve.

Bob
23. května 2011
 

Dostal jsem další námět na pěkný výlet v červenci. Je to akce Arnošta, jak již avizoval na fóru. Podrobnosti v přiloženém souboru zde (aktualizováno 24.5.2011 dle upřesnění Arnyho).

Bob
16. května 2011
 

Tak, aby jste neřekli, že se flákám, přidal jsme do galerie fotky z letošního Řitníka. Posbíral jsme co jste poslali na "rajče", udělal menší selekci a seřadil vše pěkně chronologicky. Použil jsme také pár komentářů Lefika, protože vystihl dění naprosto dokonale. Odkazy na kompletní sady budou u povídání k Řitníku, na kterém se také pracuje.

Bob
13. května 2011
 

Konečně můžu s určitostí vyvrátit spekulace o vozidle, které se nachází na fotce níže. Není to Aero ani Pragovka, ale replika speciálu Walter. O přesnou identifikaci se postaral Žaky. Nemýlili jste se v tom, že to byl český výrobek. Továrna byla založená Josefem Walterem roku 1911 pod názvem Walter Motors a.s. a po znárodnění známá jako Motorlet s.p., se proslavila především výrobou leteckých motorů. Na doplnění můžu ještě říct, že fotka byla pořízena mezi Kyjovem a Kunraticemi.

Bob
9. května 2011
 

Tak a je to zase za námi. Super akce a ještě lepší její závěr. Jen se bojím jestli jsme nenasadili laťku až moc vysoko. Co nejdříve se pustím do webové podoby tohoto ročníku a samozřejmě zase nahodím galerii. Opět tedy pokud má ještě někdo fotky, které stojí za zveřejnění ... sem s nima. Způsobů je spousta, rajče, ulož.to atd. Tak zase někdy na viděnou.

Bob
3. května 2011
 

Počasí si s námi hraje stejně jako loni, ale jinak je vše připraveno. S Rosťou už máme dokonce vylepena startovní čísla na našich strojích. Ty vaše na vás také čekají, tak si pro ně v tom hojném počtu, jakém jste se přihlásili, doražte na Sázavský ostrov, kde bude start letošního ročníku. Ale to přeci všichni víte. My tam budem čekat!!!

PS : je 10:11 hod, koukám z okna a u nás v Liťáku sněží ...., to bude prdel

Bob
9. dubna 2011
 

V tajnosti jsme s Rosťou projeli v neděli celou připravenou trasu letošního Řitníku. Nutno říct, že nás po cestě míjela spousta motorkářů, kteří využili krásného počasí. Bude to zase mazec, až na ty rozbité silnice, které, ale nejsme schopni ovlivnit. Pro inspiraci přidám pár fotek z cesty. Kdo pozná kde jsme je pořídili má 20 bodů k dobru, ještě před startem. Pro koumáky nás zajímá "místopisné určení polohy" pořízených fotek.

PS : tak letos se vás přihlásila opravdu velká parta.

Bob
30. března 2011
 

Tak je to tady zase. Dnes jsem všem, na které mám kontakt odpinknul pozvánky na další ročník Řitníku. V nich najdete místo a čas startu. Na otázku jaký bude ten letošní, můžu jen odpovědět, že "zase jiný". Jediné co bude doufám stejné, je hojná účast za každého počasí, spousta legrace a pěkná projížďka na motorce. Takže těšíme se na vaše přihlášky. Ten kdo nám neprozradil nebo nemá e-mail, může si stáhnout pozvánku zde.

Bob
20. března 2011
 

Do plánu jsme přidal akci jejíž organizaci si vzali na starost Křemílek a herr. Němec. Kdo bude mít zájem o účast ať napíše vzkaz nebo na e-mail a já jim to co nejdříve předám. Předpoklad kluků je asi tak týden a cca 12-15 tisíc Kč.

Bob
14. března 2011
 

Podařilo se mě nahodit také sestřih z Řitníku 2009 a tak můžete opět koukat ja Mummerd ještě prohání Horneta a třeba herr. Němec ničí gumy na nadupané Suzuki. Sestřih je z několika kamer a formátů, takže to není úplně ideální, ale na připomenutí vám to bude doufám stačit. Video přesunuto.

Bob
10. března 2011
 

Tak jsem na tom sestřihu trochu zamakal a připravil vám mnohem delší a lepší pokoukání. Můžete si tak připomenout více veselých momentů z loňského ročníku Řitníku. Doufáme, že vás i letos přijede co nejvíce a naše námaha nevyjde v niveč. Už brzy v e-mailu (ti co nám ho dali) čekejte pozvánky a samozřejmě jsou vítány i nové duše. Video přesunuto.

Bob
8. března 2011
 

Jarní sluníčko ve vás koukám probouzí motorkářskou krev a diskuze na webu se pěkně rozeběhla. Abych vás ještě více navnadil můžete se pokochat kraťoučkým videem z loňského Řitníku. Snad se do letošního startu povede sestříhat také DVD. Jinak v "plánu" uvedený termín Řitníku opět všechny popletl a tak ten malej šprým splnil účel. Pro jistotu už uvedu ten správný datum "5.5.2011", aby jsme se na startu skutečně sešli, i když samozřejmě rozešleme ještě pozvánky.

Bob
21. ledna 2011
 

Zimní večery mě dali prostor a David inspiraci k zapracovaní na novém designu stránek. Nebyl to pro mě úkol lehky a zabral mnoho času. Doufám, že nové stránky budou přehlednější a najdete na nich vše tak jako dříve, možná i něco navíc. Případné chyby omluvte, není jednoduché bez chyb odladit tak velký rozsah dat.