Žebříček Tour de Řitník

Bob
6. června 2019
 

Vyhlášení pořadí Starořitníků v roce 2012, bylo unikátní tím, že obsahovalo pouze borce, kteří skutečně absolvovali všech pět prvních ročníků a měli tak možnost rovnocenně nahnat slušné porce bodů v etapách. Vzhledem k tomu, že současný trend je trochu jiný (kratší etapy, na startu pouze prology a i to se může časem změnit), chceme dát šanci i dalším borcům. Vymysleli jsme proto nové celkové hodnocení, formou žebříčku TDŘ.

Tour de Řitník

Body do tohoto žebříčku budou borci získávat na základě umístění v jednotlivých etapách. Bodové hodnocení bude stejné jako v MotoGP. Tedy vítěz bere 25 bodů, druhé místo 20 bodů, třetí 16 bodů ... až jeden bod za 15 místo. Při rovnosti bodů, bude rozhodovat větší počet lepších umístění, následně počet odjetých etap a nakonec los. Spravedlivěji to ocení snažení v jednotlivých etapách. O tom, že lze dosáhnout pěkného umístění, aniž jste absolvovali všechny ročníky vás lehce, v žebříčku pro rok 2012, přesvědčí Žmulda, který už zatápí borcům na špici. Ale to pravé kouzlo bude v tom, že body do žebříčku budou započteny pouze za posledních pět ročníků (obdobně třeba jako u žebříčku ATP, kde se započítává posledních 52 týdnů) a nikdo tak nemá jistou pozici v žebříčku do nekonečna. Vyhlášení nového žebříčku na následující rok, se provede vždy po ukončení Řitníku.

Pokud se v žebříčku nemůžete najít, znamená to jediné a to, že jste za posledních pět let nedojeli ani jednou v etapě do 15 místa.