Řitník 2019 - 1. etapa

Večer nikdo nebláznil a tak se u snídaně sešla takřka celá partička na pohodu. Předpokládám, že se všichni šetří na další večer, který bude okořeněný zápasem se Švédy na MS v hokeji.Po snídani rozdáme soutěžícím itineráře na dnešní etapu s tím, že start je v 10:00 hod. Pak už jen opět sledujeme jak všichni zápolí s mapami a postupně vyrážejí na trasu. Nakonec se musíme i my rozloučit s místním příjemným personálem "Hotelu Kapitán", naložit naší dodávku a vyrazit na přejezd do cíle dnešní etapy.

Letos do první etapy odstartovalo 32 strojů, ale v cíli se s námi rozloučil Bary, který měl povinnosti na Hluboké. I tentokrát se v počtu najetých kilometru závodníci hodně lišili. Nejméně ujel Bobo na bramboře a to 241 km, kdežto Petr s Ivkou na GoldWingce 309 km, když si celá partička krabic kolem Donatela udělala malou projížďku navíc. Nevadilo ani pár kapek, které závodníky potkalo na cestách, protože si jinak užívali sluníčka. Však jsme všechen déšť poctivě stahovali cestou na našeho plecháčka ... a že ho občas bylo požehnaně. Proto se nikde moc nezdržujeme a valíme rovnou k cíli. Ten se druhý den nacházel v Dešné nedaleko Slušovic. Pro přenocování jsme zvolili "Resort & Kemp Dešná". Jsme tu brzy a tak se v poklidu ubytujeme a připravíme stanoviště pro dojezd pod pergolou přilehlé restaurace. U prvního pivka nás poděsí prudká změna počasí, která nás zažene do mikin a hlouběji pod střechu. Naštěstí jde jen o chvilkovou přeháňku, která závodníky minula. Pak začnou dorážet první borci a nám se začínají rýsovat výsledky první etapy.

Takhle měl vypadat správně vyplněný itinerář 1. etapy

Tradičně již vynecháváme Prolog, luštění šifry a příležitost k podvádění. Při kontrole vyplněných itinerářích zjišťujeme, se nám pár lidičkám podařilo zamotat hlavu a tak o vítězi první etapy nemusí rozhodovat šipky. Na ty přijde řada až u dalších medailových umístěních. Jako první dorazili Méťa s Eli na aprilce na hraně časového limitu. Zablácený stroj signalizuje, že vodě neutekli, ale prý jen na mokré silnici. O pozdvižení se postará opět Žmulda, ale tentokrát až v cíli, když řeší opravu na své nové aprilce. Jeho držák tankvaku zřejmně omezoval přístup vzduchu do nádrže, pustil se tedy do jeho úpravy. K jeho překvapení však zapujčený bit od herr. Němce nebyl magnetický a putoval tak rovnou do nádrže. Dle nedávných informací, "tam je stále"!. Poslední dorazili již zmínění Petr s Ivkou, ale stíhají to v časovém limitu a berou šneka. Můžeme tak bez komplikací uzavřít výsledky ještě před začátkem hokeje.

Před vyhlášením nám na stole přistál Cordon bleu, který nám zaplní bříška před večerní oslavou. První místo brali nováčkové Milan a Barča na Honda Super Blackbird. Uvidíme jak se jim bude dařit dále, protože jako jediny měli správně všechny úkoly. Opět se potvrdilo, že úspěch v první etapě hodně napoví o celkovém pořadí a do toho se úspěšně letos odpíchnul Žmulda, taktéž na novém stroji Aprilia Tuono. Bronzovu pozici z loňského roku zopakovali Patolog a Soňa na Yamaze. Po vyhlášení následovala volná zábava v restauraci a sledování nervi drásajícího zápasu se Švédy s dobrým koncem.

 

 
 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat