Řitník 2018 - 1. etapa

Večer za to někteří borci opět vzali a tak je na ně po ránu rozkošný pohled. Nakonec se všichni dají do kupy a po snídani můžeme soutěžícím a rozdat itineráře na dnešní etapu. Pak už jen sledujeme jak všichni zápolí s mapami a postupně vyrážejí na trasu. Nakonec se musíme i my rozloučit s místním příjemným personálem "Park Hotelu Orlík", osedlat stroje a vyrazit na přejezd do cíle dnešní etapy.

Letos do první etapy odstartovalo 29 strojů a do cíle dojeli všechny. Jen v počtu najetých kilometru se závodníci hodně lišili. Nejméně ujel Káčko a to 215 km, kdežto Dědek na své Kawičce dokonce 405 km. Prostě využil krásné počasí a trochu se projel. Za to my se nikde moc nezdržujeme a valíme rovnou do cíle. Pro ten jsme tentokrát vybrali malé městečko Velký Osek a "Hotel U Jezera" nedaleko Kolína a Poděbrad. Jsme tu brzy a tak se v poklidu ubytujeme a připravíme stanoviště pro dojezd. Navštívit nás přijede také Karel Havlíček a připomene staré časy, kdy ještě závodil. Ze Suchdola dorazí na čumendu také Fity. Pak začnou dorážet první borci a nám se začínají rýsovat výsledky první etapy.

Takhle měl vypadat správně vyplněný itinerář 1. etapy

Také letos jsme vynechali Prolog, odpadlo tak luštění za pomoci šifry. Ve vyplněných itinerářích závodníků se objevují pouze drobné chyby a ty letos rozhodovaly o medailových umístěních. Další pořadí rozhodovalo opět házení šipkami. Jako první dorazili Jirka a Renča na hondičce. O pozdvižení se postará Žmulda, když do cíle dorazí se ztichlou Benelli za pomoci kamarádů, kteří ho táhnou (dle infa cca 5 km). Z Italky prý začali jít podezřelé zvuky a motor neměl výkon. Vypadá to na totální kolaps jeho krasavice. Nejdéle jsme pak čekali na Dědka, o kterém již byla zmínka ohledně najetých kilometrů a jako jediný se nevešel do okna. Zamotal dokonce hlavu Rosťovi a Monče, kteří si již v předstihu připravili diplomy, ale jeho vzorně vyplněný itinerář ještě zamíchal celkovým pořadím a ještě bral šneka. (Tato situace povede k malé změně pravidel pro příští rok, ale přesnou úpravu ještě ladíme)

Před vyhlášením nám na stole přistál opět guláš, jen tentokrát s knedlíkem. Opět se potvrdilo, že úspěch v první etapě hodně napoví o celkovém pořadí. Letos to byli Míra a Renča na novém stroji Ducati. Stříbro si odvezl k velkému překvapení všech Dědek na Kawičce. O nic menší radost panovala na bronzové pozici, kterou letos uzmuli Patolog a Soňa na Yamaze. Po vyhlášení následovala volná zábava v restauraci a sledování nervi drásajícího zápasu se Slovenskem na MS v hokeji.

 

 
 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat