Řitník 2017 - 1. etapa

Po včerejším pohodovém večeru se scházíme u snídaně a všichni jsou už natěšeni na dnešní etapu. Všichni vlastně ne ... Méťu trápí již delší dobu zdravotní problémy a ty mu bohužel vystaví pro letošek definitivní stop. Není dokonce schopen ani odvést motorku a zařizuje si tak odvoz autem. Nezbývá než popřát, ať se brzy uzdraví. To už se, ale musíme opět věnovat soutěžícím a rozdat dnešní itineráře. O zpestření se ještě postará Atomic, když nemůže nastartovat VFR-ko. Jarda už se chystá předvést svojí startovací krabičku, ale hondička si to rozmyslí a začne vrčet. Asi je to impuls, který Atomica nakopne k heroickému výkonu v dnešní etapě. Když u "Parkhotelu Mozolov" osiříme, usedáme na stroje i my s Rosťou a Mončou.

Do letošní první etapy odstartovalo 30 strojů a do cíle dojeli všechny. Ten je však ještě daleko a i nás čeká více jak 200 km dlouhý přejezd. Začátek trochu natáhneme a frčíme až do Ždírce nad Doubravou, kde nejdříve tankujeme, poté okoukneme blízkou vyhlídkovou věž a nakonec usedáme do blízké restaurace a dopřáváme si výborný a rychlý oběd. Než vyrazíme dál, domluvíme se na zastavení u Vojtěchovské rozhledny, kousek za Hlinskem. I s plným bříškem, nám nedělá problém vystoupat na plošinu v necelých dvanácti metrech a můžeme se kochat rozhledem ... ten rozhled nám trochu kazí všude přítomný opar a nevylepší to ani marný boj s okulárem. Další zastavení nás čeká na vyhlídce U tety, odkud je krásný pohled do Moravskotřebovské kotliny na Boršov a Moravskou Třebovou. K odpočinku využijeme dřevěný vyhlídkový altán s posezením. Tam se Rosťa spojuje s bubeníkem punkové "Inseminační stanice", který v nedaleké Dlouhé Loučce slaví narozeniny. Nakonec neodoláme a na chvilku se zastavíme. čas nás, ale začíná tlačit a tak vyrážíme do cíle dnešní etapy, kterým je postupně rekonstruovaný "Morava Camp" kousek od Mohelnice. Zde nás již čekal Petr a Aleš, kterému to letos opět nevyšlo s motorkou. Pro nás je to tak akorát, aby jsme se rychle ubytovali, osprchovali a připravili notebook na příjezd prvních borců. Ubytování v Motelu, je jedno z nejluxusnějších na celém Řitníků. Po chvilce doráží Olda, který se postaral o bezpečný odjezd Méti domů a Libor s Andrejkou ze Suchdola. Pak už následují závodníci, přičemž na ně čeká již tradiční házení šipkami. Správné řešení úkolů z prologu si můžete připomenout níže.

Takhle měl vypadat správně vyplněný itinerář 1. etapy

S ohledem na to, že jsme letos vynechali Prolog, odpadlo také luštění za pomoci šifry. Ve vyplněných itinerářích závodníků se objevují pouze drobné chyby a tak o pořadí rozhodne házení šipkami, ale na to už si většina přivykla. Jako první do kempu přivedl svou partičku Ráďa na bramboře, ale s šipkami jim to moc nešlo. Nejdéle jsme čekali na Smouka na Ténérce a Jardu na malém GS (bral šneka za 1. etapu), kteří jako jediní dojeli mimo okno a za tmy. Absence Méti, je prostě znát. Nejméně kilometrů ujel Kebulák, u kterého je ovšem problém s tachometrem a tak bych jako bernou minci bral až 270 km Vlastika a Miče. Naopak nejvíce (344 km) nováček Emáli na Kawičce.

Loňský model se osvědčil a tak se budeme držet klasicky jen jednoho vítěze. A tím se po dvou letech opět stává Jarda Weber Pelc na KTM a jak to v poslední době bývá, položili základ celkovému výsledku. Stříbro si odvezl loňský nováček Atomic s Lenkou na VFR-ku a bronzovou medaili vybojoval Dědek na Kawičce. Po vyhlášení následovala volná zábava v restauraci, která byla k dispozici pouze nám a přes počáteční obavy, nebyl ani problém s brzkou zavíračkou.

 

 
 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat