Řitník 2015 - úvod

Bob
prosinec 2014 - duben 2015
 

Přípravy

Na úvod je snad skoro zbytečné se více rozepisovat, protože je to každý rok stejné. Vybrali jsme pár možností na ubytování a nutno podotknout, že je to vzhledem k požadovanému standartu čím dál těžší. Po zdárné e-mailové a telefonické komunikaci to vypadalo, že je vše řádně domluveno. Přistoupili jsme tedy k naplánování úvodního Prologu a dvou tradičních etap, letos obohacených o novou "Hledačku". Také úvod mapování první části neukazoval na žádné drama.

To vypuklo až po příjezdu do plánovaného cíle druhé etapy. Areál schovaný v lesích, vypadal na první pohled dost sešle. Důvěryhodně nepůsobil ani správce s flaškou Rumu v ruce. Po prohlídce interiéru, Rosťa okamžitě ruší naší reservaci a přes telefon se domlouváme, abych hledal jiné ubytko poblíž. Je to komplikovanější vzhledem k tomu, že Rosťa již zmapoval celou druhou etapu. Nakonec vše dopadne dobře a velice rychle se nám daří domluvit náhradní ubytování v blízké lokalitě. Při mapování zbylé trasy nás již žádné překvapení nečekalo, jen jsme se řádně zapotili při hledání úkolů do Hledačky. Navštívili jsme pár zajímavých míst a zastavili jsme také u unikátního Vojslavického mostu. Vzhledem ke změnám v plnění úkolů na etapách, jsme s očekáváním vyhlíželi datum startu Prologu a modlili se za dobré počasí.

Bob
7.5.-10.5.2015
 

Řitník 2015

Čas odjezdu do cíle Prologu jsme si naplánovali s dostatečným předstihem, tak aby nás nic nehonilo. I sluníčko se na nás od rána smálo, ovšem jen do chvíle než jsme vytáhli stroje z garáže. Rázem se zatáhlo a občas se ukázala nějaká ta kapička. Naštěstí to bylo jen takové bububu a za celou cestu jsme nezmokli.

Obdobný průběh mělo mít počasí během celé akce a tak jsme po dlouhé době ani jednou za celý Řitník nezmokli. Aspoň my, bohužel někteří závodníci se tomu stejně nevyhnuli. Ubytování se nám opět podařilo zajistit solidní a nikdo k němu neměl výhrady, stejně tak jako k zajištěnému papání, což nás těší. Rok od roku to je ovšem neustále těžší, najít vhodné ubytování v přijatelné lokalitě, protože vám delší trasy dělají problémy. O to hůře naopak dopadlo několik novinek, které měli zabránit podvádění a vše se zvrhlo v pravý opak. Aspoň jsme získali ponaučení do případných dalších ročníků. Na přípravy máme dostatek času a během léta se pokusíme otestovat i případné využití GPS trackeru.