Řitník 2013 - prolog

Ve čtvrtek 9. května 2013 nás probouzí krásné počasí. Na nic nečekáme a ještě před obědem vyrážíme na cestu do Pecky, kde bude v areálu "Koupaliště & kemp Pecka" letošní start. Počasí zatím přeje a po příjezdu se rychle vysvlékáme z propocených motorkářských hadrů. Obhlédneme kemp a po ubytování sedneme k prvnímu pivečku. Monče se dokonce stihne trochu na sluníčku opálit. S Peťánkem dorazí do kempu také první grupa krabicářů. Rozbalíme naše vylepšené výpočetní středisko a kdo chce vyráží na prolog. Ten kdo neotálel udělal dobře, protože nás předpověď přece jen dostihla a začalo pršet. Mezi dojezdy posloucháme historky o Žmuldovi, kterak si jel k Arnoštovi půjčit pořádnej stroj a odjel na Transalpu a o Herr. Němcovi, kterého trochu pozlobil Lefik po technické s jeho novou MV Agustou.

Do úvodního prologu odstartovalo na rozdíl od loňska pouze 27 strojů. I přes pozdní příjezd však do startovní listiny ještě připisujeme Jirku a Vlastika, kteří si vzhledem ke tmě a dešti dají prolog až ráno. Na startu do prologu vyfasoval Mummerd, jako další novinku, oranžový trikot pro "Lídra TUR de Řitník".

Takhle měl vypadat správně vyplněný itinerář prologu

START : PECKA - Koupaliště a kemp Pecka, okres Jičín
1. KAL, okres Jičín
úkol : Kousek od návsi se nachází barokní panská kovárna z 18. století. Až jí najdete zakreslete znak ze štítové strany.
odpověď : zlomený kříž
2. HORNÍ BRUSNICE, okres Trutnov
úkol : Dominantou vesnice je empírový kostel. Na něm se nachází froton s relifém. Napište co reliéf znázorňuje.
odpověď : Boží oko - symbol ducha svatého
3. DVOŘÁČKY (MOSTEK), okres Trutnov
úkol : Před obcí Mostek, je zapadlá oblast, ve které narazíte na kříž s podstavcem. Zapiště jméno autora.
odpověď : G. Staffa Fecit
4. BOROVNIČKA, okres Trutnov
úkol : V obci se nalézá firma nabízející bazény. Jaký symbol má v logu?
odpověď : Delfína
5. BOROVNICE, okres Trutnov
úkol : Najděte památný strom a napište jeho druh.
odpověď : Dub zimní*
CÍL : PECKA - Koupaliště a kemp Pecka, okres Jičín

Nejvíce problému nadělalo najít Dvořáčky a ten správný pomníček, ale opravdové emoce vzplály až po odevzdání itineráře Žmuldou a Mírou. Jako odpověď u Borovnice napsali "Dub zimní". Na otázku jak to poznali, bez váhání Žmulda vysypal, že jeho Tereza kytičkám rozumí a poradila mu. To jsme se pokusili následně ověřit přímo u zdroje a nemůžu zde ani napsat jak Tereza po naší otázce Žmuldu nazvala. Vzhledem k tomu, že byl teprve začátek Řitníku a neprokázali jsme jednoznačný pokus podvod, netrestali jsme, ale za odpověď dostal pouze 5 bodů jako ostatní. Aby to nebylo tak jednoduché, dostávají v cíli ještě závodníci testy z autoškoly.

Co do rychlosti prolog nejlépe zvládnul Bohouš Vencl a Peťa Lisák. Naopak nejdéle kroužil David Šimek a vzhledem k loňskému zklamání Aleše jsme šneka udělili, i když menšího než za etapu. Nejméně kilometrů natočil opět Peťa Lisák a Lefik s Jabruňou. Nejvíce kilometrů pak letošní šnek prologu David Šimek.

Letos poprvé jsme na Řitníku rozdělili hodnocení do dvou kategorií. Vítězství ve sportech, po loňském třetím místu v prologu, vybojoval Bohouš Vencl na KTM. Na druhém místu ho následoval Žmulda, tentokrát na Transalpu a na třetím Mummerd. Druhou skupinu Turist ovládl jako překvapení Jirka Woodman. Stříbro získal borec z Hluboké Mič a bronz Petr s Ivkou. Vzhledem k nabitému programu a pozdnímu příjezdu dvou borců, proběhlo vyhlášení až druhý den po dojezdu 1. etapy.

 

 
 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat