Řitník 2013 - úvod

Bob
prosinec 2012 - duben 2013
 

Přípravy

Už je ohraná písnička, že přípravy na další ročník zahajujeme ještě před vánoci. Nebylo tomu jinak ani tentokrát. Místa, po kterých se budeme pohybovat vyplynula z předchozích ročníků. Prostě jsme všechny průjezdní body naházeli do mapy a z té nám vylezl prostor, kam máme trasy nasměrovat letos. Opět jsme pohledali nějaké to ubytování a nutno říct, že z počátku to nevypadalo moc růžově. Nakonec jsme museli upravit plánované trasy, vzhledem k dostupnosti ubytování. Už při mapování nám bylo jasné, že jsme opět měli šťastnou ruku při jeho volbě, s tím že závěr bude ve znamení malých, ale útulných lodních kajut. Netušili jsme, že někteří tohle nepoberou. Naštěstí většina byla spokojena.

I letos, vzhledem ke vzdálenostem tras od našich domovů, bylo mapování rozděleno. Již tradičně jsme Prolog a první etapu připravil já a Žaky. Dokonce jsme zvládli také část druhé a ušetřili tak čas i najeté kilometry Rosťovi s Mončou. Po příjezdu na místo letošního startu do Pecky nás přivítalo sněžení a tak trochu předznamenalo to co budeme potkávat cestou. Tedy sníh a led a to nejen okolo cest. Při průjezdu lesíkem nás na jedné takové zledovatělé cestě zaskočila vyplašená srnka a Žaky jel rázem obezřetněji. Připravené úkoly pro závodníky byly bez větších obtíží dosažitelné na strojích, jen na některých odbočkách možná měli majitelé větších strojů (krabic) menší problém, ale vždyť jsme to dali autem, teda koncernovým vozem VW.

Bob
9.5.-12.5.2013
 

Řitník 2013

O tradici, že na termín Řitníku, nebývá předpověď moc přívětivá, snad ani nebudu psát. A to jsme krásné počasí promrhali, když jsme termín startu o týden posunuli, aby jsme vyhověli všem. A že tentokrát předpověď skutečně vyšla. Déšť a zima, která nás na většině cest provázela, byla opravdu vlezlá. Snad chyběly jen kroupy, ale ty jsme si přece užili už loni.

Následkem toho těch vozembouchů bylo o trochu více, i když o žádné větší škodě jsme se nedozvěděli a dojezd vzdal pouze po rozumné úvaze Woodman s pochroumaným kolenem, u kterého to ovšem bylo uvážené rozhodnutí. Vzhledem k počasí se o to více utužilo zdravé jádro Řitníku, které už nemůže na našich cestách nic překvapit. Je škoda, že né všichni to vzali tak sportovně, ač víme že zažili i horší podmínky. Nakonec i v cíli to bylo super.