Řitník 2012 - prolog

Systém odpoledního krátkého prologu se osvědčil a tak se ho držíme i letos. Jedinou komplikací je pozdí příjezd Petra s notebookem a itineráři. Je alespoň čas na ubytování v "Autokempu Skalice" na Slapech. Chatiček je dost a tak nás nezaskočí ani opravdu velká účast. Překvapuje nás pár lidiček výměnou stroje (herr. Němec - KTM za chrastící Ducati a Míra - Honda Fireblade za KTM) a hlavně spousta nováčků z nichž o sobě dají nejvíce vědět borci na KTM.

Celkem se do prologu přihlásilo rekordních 46 strojů, ale nakonec ho absolvovalo o tři stroje méně. Tomáš Kolda nás musel dočasně opustit, vzhledem k pracovním povinnostem. Jirku Mráčka pozlobila jeho Suzuki, pokazila mu radost z celé letošní akce a poslala ho předčasně domů. Jako poslední prolog neabsolvovali nováčkové Míra s Jitkou na GoldWince.

Takhle měl vypadat správně vyplněný itinerář prologu

START : SLAPY - Autokemp Skalice, okres Praha-západ
1. BUŠ, okres Praha-západ
úkol : Na okraji obce roste památný dub letní. Zjistěte obvod jeho kmene. Slušné body navíc získáte pokud se vyfotíte pod ním..
odpověď : obvod kmene 323 cm (dle informační cedule, protože úkol zněl zjisti a né změř) + foto
2. ČÍM, okres Příbram
úkol : V nedávné době oslavil "Spolek dobrovolných hasičů" v obci 100 let. Zajistěte rok založení SDH Čím.
odpověď : roku 1905
3. NEBŘICH, okres Benešov
úkol : V obci stojí zapomenutý pomníček s nápisem "Pochválen buď Pan Ježíš Kristus". Opište rok jeho postavení.
odpověď : roku 1881
4. NOVÁ RABYNĚ, okres Benešov
úkol : Objevte restauraci mající v názvu jméno detektiva z kdysi oblíbeného seriálu a napiště její jméno. Druhá část názvu má také spojitost s hudební scénou, jakou?
odpověď : Nick Slaughter a americká rock-metalová kapela
5. TŘEBENICE, obec Štěchovice, okres Praha-západ
úkol : Zjistěte k jakému roku se datuje první písemná zmínka o obci, tehdy ještě vísce.
odpověď : roku 1055
CÍL : SLAPY - Autokemp Skalice, okres Praha-západ

A jsou to právě nováčkové, kteří hned v prologu ukazují svojí sílu. Vedení ostřílenými borci získávají důležité body na trase a doplňují je také dobrým časem, který bude, při stejném bodovém zisku, o celkovém vítězi v letošním prologu rozhodovat. Letos není stanoven žádný ideální čas a nebyly tak udělovány plus-mínus body, ale vzhledem k jednoduššímu způsobu vyhodnocování jde v prologu pouze o skutečně dosažený čas na trase. Nejrychleji kolečko kolem části Slapů zvládl Kubajs, ale ani tak to nestačilo na lepší než 10 místo díky jedné chybě v itineráři. Nejvíce času na prologu strávil Aleš Pida, ale měl smůlu v tom, že za prolog se šnek neuděluje.

Při rovnosti bodů zbyla bramborová medaile na Honzu Jarého. Třetí místo v prologu a možnost odnést si jednu z cen od firmy "MOTO PALIČ" z Krhové, které přivezl náš kamárád "Kubrt", získal nováček Bohouš Vencl na KTM. Druhé místo vybojoval Petr "Lisák". Vítězství v prologu připadlo dalšímu nováčkovi na KTM Jardu Frantinovi a tím řádně pobouřili staré pardály a vyhecovali je k frontálnímu útoku v dalších dnech. Letos byl soutěživý duch znát víc jak jindy, ale na večerní zábavě to nijak neubralo.