Řitník 2012 - úvod

Bob
prosinec 2011 - duben 2012
 

Přípravy

Přípravu na pátý ročník jsme tradičně zahájili již před vánoci. Trasa byla dána předem díky přání některých jedinců a zbývalo jen doladit ubytování. Letos jsme měli šťastnou volbu a vzhledem ke kapacitě kempu nebylo třeba řešit pár lidiček navíc. To jsme ještě netušili jaká účast letos bude a tato skutečnost nám přijde vhod.

Mapování jsme si tentokrát rozdělili. Prolog a první etapu jsem pro vás připravil já a Žaky, druhou etapu Rosťa s Mončou. Hned na začátku prologu v Buši jsme přemýšleli kolik borců si dá k dubu procházku a kolik i přes zákaz vjezdu k němu dojede. Dále jsme čekali kolik z vás v obci Višňová pozná památnou filmovou vísku Třešňová z Chalupářů a také pár objektu v okolí kostela, které si v seriálu zahrály. Kdo měl chuť, mohl najít i chalupu hlavních hrdinů, která se ovšem nacházela na druhém konci vesnice než byl kostel (zde nás Rosťa trochu mystifikoval, při prohlídce). Strach jsme měli pro změnu z toho, aby jste v Kadově nespojili síly a neuváženou akcí neshodili jejich viklan. Při přejezdu Šumavy jsem zas měl obavy, aby vás nepotkalo stejné počasí jako nás v červenci 2011, kdy pršelo a teplota na Horské Kvildě byla 7°C. Nakonec, to ale byla zase švanda.

Bob
3.5.-6.5.2012
 

Řitník 2012

Už to začíná být tradice, že na termín Řitníku, nebývá předpověď moc přívětivá. Ač nás pár dní před startem sužovala tropická vedra, v den startu se ochladilo a ráno začalo pršet. Naštěstí se předpověď nenaplnila doslova a ve čtvrtek nás kromě malé přeháňky čekalo pěkné počasí. Nakonec jsme se toho deště a dokonce krup dočkali v sobotu, ale mimo jednoho stroje všichni do cíle dorazili.

Čest Freeboys letos hájili Radek, Tomáš, Petr a Pája. Pozornost si zasloužil Pája, který v pátek dorazil jako úplně poslední a odvezl si za to šneka. Tomáš to pro změnu zabalil, kvůli povinnostem v práci už na startu a přijel až do Kdyně. Díru do výsledků, ale nikdo neudělal.