Řitník 2011 - celkové výsledky

Po vyhlášení výsledku z poslední etapy přicházejí na řadu celkové výsledky. Nechceme brzdit zábavu a tak vše probíhá mnohem jednodušeji a tím také rychleji. I my toho máme za ty tři dny dost a těšíme se až zaklapneme notebooky a stoupneme si k baru. Nejrychleji do cíle pospíchal Žmulda a celý Řitník zvládl v čase 9:53:59. Šneka pro největšího loudu si letos odvezl Vlastik za čas 16:19:32, ale důležitější bylo, že vůbec poprvé na Řitník dorazil.

Co do počtu ujetých kilometru se na špici této soutěže převratné změny nekonají. S 394 km jí opět jako loni opanoval Jirka "Woodman". Jen pro zajímavost, o 3 km za Jirkou zaostal Mummerd, rekordman v najetých kilometrech z předchozích ročníků. Naopak nejvíce kilometrů natočil nováček Jirka Mráček. I s jeho 530 km byl letošní ročník jednoznačně nejkratším a vzhledem k opravdové pohodě, která letos panovala to bude cesta i do budoucna. U průměrné rychlosti, která byla také nejnižší ze všech ročníků, na špici figuruje Žmulín s hodnotou 40,88 km/h, kterému ovšem těsně sekunduje David Šimkem na skůtřiku.

I letos dostal nějakou tu cenu každý a na ty nejlepší čekali samozřejmě poháry. V poklesu formy pokračuje Křemílek, na kterého letos historicky poprvé nezbyl žádný drahý kov a s 355,3 body obsadil až bramborovou pozici. Z vyrovnaného souboje čtyř nejlepších tak zbyl pešek právě na něj. Po ročním půstu pohár za třetí místo vybojoval herr. Němec na KTM se ziskem 355,4 bodů. Poprvé se na bednu, po sečtení všech bodů, dostal Jarda "Mummerd". Jeho 363,0 bodů znamenalo stříbro a měl z něj opravdovou radost. A to vlastně málem ani nejel. Je vidět, že mu změna a Burgman opravdu sedí. No a kdo skončil první? Loni naznačil potenciál a urval si pro sebe poslední etapu, když přitom porušil jedno z pravidel a použil dálnici. Letos cestoval převážně s Jardou a oběma to pomohlo k úspěchu. A o kom je tu řeč? No přece o našem Žmuldovi. S 363,9 body to bylo vítězství těsné, ale na to se historie neptá. A pak už to konečně vypuklo a pilo se a pilo se až se padlo ... aspoň já.

Ráno bylo hodně kruté a nebyl jsme schopen se ani řádně s většinou rozloučit, natož vyrazit na závěrečnou spanilou jízdu. O té už nemám žádné informace. Podařilo se mě jen získat pár fotek, které najdete v galerii nebo pod odkazy níže.

Odkazy na další fotogalerie

Lefik : http://a018585.rajce.idnes.cz/Ritnik_2011/
Lefik : http://a018585.rajce.idnes.cz/Ritnik_2011_2/
Kuba : http://jabagl.rajce.idnes.cz/2011-05-09_Ritnik_2011/
Tomáš : http://users.its.cz/~fisert/ritnik_2011.zip
Radim : http://morskydas.rajce.idnes.cz/2011_05_05-08_ritnik/ (jméno : řitník 2011, heslo : 53)