Řitník 2011 - 2. etapa

Tentokrát pivko táhlo mě a Peťánkovi, takže jsme se do postele dostali až kolem druhé hodiny ranní. Ráno nás pak hlava odměnila bušením permoníku. Snídaně vše napravila a tak nebránilo nic další cestě. Rosťa se aktivně ujal funkce startéra a po udělení posledních informací, rozdává itineráře. Když dorazím ke svému stroji, většina už vrčí. Počasí nám opět přeje a po zkušenostech z předešlého dne vyrážím na cestu osamocen. Rosťa s Mártym jedou stejně nejkratší cestou do cíle a já se chci projet po trati závodu. Nejdříve zamířím do Vilémova, kde kontroluji, jestli od mapování nepřibil ve výloze nějaký pohár. Odtud pokračuji do Kyjova, kde usedám v hospůdce "Na fakultě" u točené Kofoly a očekávám příjezd prvních borců. Asi po 3/4 hodiny slyším bublání a objevuje se Žmulda s Mummerdem. Povzbuzuji je tím, že jsou tu první. Po chvilce se začínají trousit další. Překvapí mě Tomáš, když mu nestačí údaje z vývěsní cedule a jde se zeptat přímo do hospůdky jaké služby, že tu nabízejí. K infu z tabule majitelka doplňuje službu "psí hotel", tedy hlídání cizích psů. Musím uznat, že tahle informace si zaslouží 5 bodíků navíc a pak se i já vydávám na další cestu.

Projíždím úsek, kde jsme při mapování pořídili fotku, kolem které bylo nejvíc debat. K dalšímu setkání se závodníky dochází hned na dalším kontrolním bodě v Kunraticích. Pobavím se jak mají mnozí problém s nalezením té správné cesty a dokonce se i skupinky pěkně rozdělují. Nakonec usuzuji, že bylo dost srandy a mířím do cíle házet výsledky do notebooku.

Rozpis a úkoly první etapy

START : JIŘETÍN POD JEDLOVOU - Turistická chata Slovan
1. KRÁLOVSTVÍ, okres Děčín
úkol : Zjistěte jméno botanika, který se zasloužil o poznání květeny Šluknovska. Působil zde také jako kanovník.
odpověď : P. Wenzel Karl
2. KRÁLOVKA, okres Děčín
úkol : Najděte turistický rozcestník v centru a zjisti jak daleko je Bettelmannstein.
odpověď : 1,5 km
3. MARKETA, okres Děčín
úkol : Vyfoť se u cedule konec obce.
odpověď : foto cedule
4. VILÉMOV, okres Děčín
úkol : Ve výloze Restaurantu Sport je zajímavá expozice. Zjisti kolik pohárů celkem místní vybojovali.
odpověď : 9 pohárů
5. KNÍŽECÍ, okres Děčín
úkol : Najdi pomníček s německým nápisem a zněj rozpoznej rok postavení pomníčku.
odpověď : 1911
6. KYJOV, okr. Děčín
úkol : Co vám dopřeje místní fakulta?
odpověď : Občerstvení a ubytování
7. KUNRATICE, okres Děčín
úkol : Zjisti jak daleko je od Penzionu Laguna na POHOVKU.
odpověď : 7,5 km
8. RYTÍŘOV, okres Děčín
úkol : V obci se nachází kaple svatého Floriána. Zjisti kdy byla postavena.
odpověď : 1813
9. KUNDRATICE, okres Litoměřice
úkol : Vyfoť se u cedule konec obce a spočítej ovce.
odpověď : cca 50 ovcí a tolerance ± 10
CÍL : KEMP BROZANY - Brozany nad Ohří, okres Litoměřice

Do cíle mezitím doráží Žmulda a Mummerd. Test vyplňují pod naším dohledem, aby nedošlo k nějakým dohadům. Stejný postup čeká i herr. Němce a Křemílka, protože po včerejším dnu se tato čtveřice vměstnala do dvou bodů a navíc bojují o vítězství. Křemílek navíc chybuje ve výkladu pravidel, když se domnívá, že k vítězství jim pomůže najetý nejmenší počet kilometrů v etapě. Tím druhým faktorem rozhodujícím o umístění po bodech ovšem nejsou kilometry, ale čas. U testu se pak s herr. Němcem pěkně trápí, až nám jich je skoro líto. Pak už zbývá jen ubytovat se a těšit se na překvapení dnešního dne.

A tím překvapením byl konečně příjezd Fanánka a koncert se Synama výčepu. Mezitím doráží v Rosťově dodávce doráží i umřelá X4 Pepi Kohouta. Po konziku nám Fanánek udělá radost a připojí se k naší první společné fotce.

Pak už je na řadě vyhlášení dnešních vítězů. Jako velké překvapení lze považovat třetí pro Súťu na jawičce. První místo opět o 3 setiny, při rovnosti bodů, prohrává tentokrát Mummerd. A již podruhé takto těsně vyhrává poslední etapu Žmulda a rozhodně tím letos ještě nekončí.

 

 
 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat