Řitník 2011 - prolog

První den na všechny borce čekalo překvapení. A to nejen ve formě ubytování v nádherném prostředí kempu "Sázavský ostrov", ale hlavně úvodní prolog v okolí Sázavy. Na místo startu vyrážím sám, protože i já dnes mám na prologu úkol. Kousek před Mělníkem předjíždím partu nováčků, která s ohledem na jawičku (první dvoutakt na Řitníku) drží pohodové tempo. Před samotným příjezdem do kempu dělám kolečko po trase prologu a rozmísťuji "řiťokódy". I tak jsem na místě startu jako první a mám možnost se v klidu ubytovat.

Většina nechává příjezd na poslední chvíli, ale i tak to do startu stíhají všichni. Letos přijíždí spoustu nováčků a také pár ostřílených mění stroje. Nejvíce překvapil David Šimek, který dorazil na malém skůtřiku a bude tak konkurovat Mummerdovi. Když se ubytují i poslední udeří čas startu a my rozdáme itineřáře s mottem pro dnešní prolog. Někdo je zmateny, jiní hned pochopí a jdou na to.

Motto prologu : NAJDI KLÍČE*, KTERÉ ZTRATILY VÝŽERKY Z KACHNÍ LOUŽE PŘI CESTĚ DO KRYMLOVA. CESTU ZPĚT PAK HLEDEJ V OKOLÍ BENÁTEK A MĚLNÍKA. * nápověda - mezi Konojedy a Oplany

Popis úkolu : V mottu najděte názvy obcí, které se nalézají v okolí Sázavy, zapište je do itineráře a poté je také navštivte. Pro potvrzení jejich návštěvy nalezněte u cedule „konec obce“, nebo u turistického rozcestníku symbol "Řitníku" a opište z něj "řiťokód" a přidejte jeho význam.

Takhle měl vypadat správně vyplněný itinerář prologu

START : SÁZAVA - "Relaxačně-pobytový areál Sázavský ostrov"
1. KLÍČE
řiťokód : IBM - přední světová společnost v oboru informačních technologií, fungující od roku 1888. Mezi hlavní činnosti společnosti patří v současnosti výroba a prodej počítačového software a hardware.
2. VÝŽERKY
řiťokód : LSD - polosyntetická psychedelická (halucinogenní) droga. Má velmi intenzivní účinky i při velice nízkých dávkách (od 20 μg), je netoxický.
3. KRYMLOV
řiťokód : WTC - Světové obchodní centrum - byl newyorský komplex sedmi kancelářských budov, který byl dominantou čtvrti Manhattan.
4. KACHNÍ LOUŽE - BONUS
řiťokód : H2O - chemická sloučenina vodíku a kyslíku "voda".
5. BENÁTKY
řiťokód : BBC - rozhlasová a televizní společnost plnící funkci veřejnoprávního vysílání ve Velké Británii.
6. MĚLNÍK
řiťokód : BSA - britský výrobce vozidel, zbraní a vojenského vybavení.
CÍL : SÁZAVA - "Relaxačně-pobytový areál Sázavský ostrov"

Jako první se v cíli objevil nováček Jirka Mráček, ale bohužel pro lepší umístění chybělo posbírat více bodu na trase. Nejdéle jsme čekali opět na nováčky, tentokrát na partu kolem jawičky. I oni měli problém se splněním všech úkolů. Aspoň získali důležité zkušenosti do dalších etap. Aby jsme zabránili problémům s vyhodnocováním při rovnosti bodů, použili jsme osvědčený vzorec z loňská pro přidělení bodů navíc za čas, který se bude nejvíce blížit tomu ideálnímu "1:25:00". Pro šťouraly : ideální čas byl stanoven na základě času, za který jsem ujel prolog já před startem (1:19:00) + čas pro nalezení řiťokódů (1 minuta za kontrolní bod = 6 minut - vesničky byly malé a při správné navigaci jste ty důležité cedule nemuseli hledat) + okno pro rychlejší nebo pomalejší stroje (± 5 minut, což je cca 107% mého času).

Třetí místo v prologu si hodně překvapivě a také těsně vybojoval Aleš Pida a aby toho nebylo pro kluky z Hluboké málo, doplnil ho na bedně a stříbro získal Martin alias Mič. Nejlépe se s nástrahami prologu popral Jarda Mummerd na svém Burgmanu. Bylo to pro něj po dlouhé době opět etapové vítězství a měl z něj očividnou radost. Jiným pro změnu zase leželo v žaludku. Třeba Žmulda nemohl pochopit, jak to, že prohrál, když byl v cíli dřív. A v tom byl právě ten háček. Nakonec se, ale stejně všichni pěkně bavili.

 

 
 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat