Řitník 2010 - celkové výsledky

Tak jako každý rok na závěr přichází celkové výsledky. Celou trasu absolvoval, k jeho velkému překvapení a nevěřícným pohledům, v nejkratším čase Hynek. Čas 23:58:01 napovídal, že letos to bylo opravdu zatím nejnáročnější závod. Na opačném pólu a tím i celkového šneka získal Láďa Bárta, za čas 29:28:55. Díky neúčastí Radka Dlouhého měl cestu k vítězství za nejmenší počet najetých kilometrů ulehčenou Jirka Zlesák, který se ovšem každý rok pohybuje na špici této statistiky.

Jeho 889 km výrazně kontrastuje s 1277 km Mummerda, který tak vytvořil prozatímní rekord mezi Řitníky. I v nejvyšší průměrné rychlosti máme stejného vítěze jako loni. Tentokrát to Mummerd zvládl průměrnou rychlostí 52,88 km/h. Pro celkové medailisty letos čekali nádherné broušené poháry ze skla, za které je nutno poděkovat všem těm, kteří se na nich podíleli. Sbírku medaili si letos zkompletoval Křemílek, který obsadil s výsledkem 430,1 bodů třetí místo a jako jediný stál každý ročník na bedně. Druhé místo letos patří Lefikovi za 434,6 bodů a úspěch krabicářu potvrzuje Arnošt, který dost překvapivě za 438,6 bodů bere zlato. Aspoň kluci nemají problém kam uložit všechny ty ceny. Pak již vypukla volná zábava, kterou přerušil až majitel kempu, který dost neohleduplně vše utnul oproti slibu dvě hodiny po půlnoci. Nic na tom nezměnilo ani hlasité skandování do megafonu. Ráno si dopřáváme snídaní a postupně se rozjíždíme po tomto extrémně dlouhém a náročném Řitníku domů.

Omluvou pro nás je, že ubytování v kasárnách jsme prostě blíže nesehnali a větru, dešti také neporučíme. Poznatkem letos také je, že přes tak dlouhé etapy cesta do budoucna nevede. Dále musíme Rosťovi rozmluvit příliš složité vyhodnocování, které značně přetěžuje i nás. Vždyť to má být celé o zábavě …

No a na závěr tu je opět krátký sestřih z toho co se v roce 2010 dělo na Řitníku a především jako inspirace těm, kteří si opět neudělali čas a neúčastnili se téhle naší povedené akce.

 

 
 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat