Řitník 2010 - 3. etapa

Budíček je vyhlášen jak jinak než po vojensku, jen na rozcvičku se nikomu nechce. Ke snídani je páreček a pak nástup na bigošárnu, kde se odehrává další soutěž. Nakonec jsme překvapeni jak valná účast byla a že většina to pojala opravdu soutěžně. No a pak už všichni vyráží do další etapy. Pobaví nás partička kolem Mummerda, kteří si to namíří jako jediný opačným směrem a tím zdaleka jejich dnešní výstup nekončí. Tentokrát máme zabaleno včas a tak závodníky dojíždíme velice brzy a můžeme sledovat kdo jakou volí trasu. Jako první se odděluje David, volící tradičně tu nejkratší cestu (i proto asi ve finále natočil skoro nejvíce kilometrů). Nejdéle se hlavních cest drží krabicáří a letos jim to vycházelo. Jako první náš cíl si s Alfim vybíráme Petrov a sklípky Plže. Díky přívětivému majiteli se dostaneme také přímo do útrob jednoho sklípku a vyslechneme zajímavý životní příběh majitele.

Při návratu k motorkám nás už vítají první borci, Kuba a David s Hynkem a mummerdovci. Nechceme jim ukazovat cestu k dalšímu cíli a tak se necháme dobrovolně předjet. Opět sledujeme kdo volí jakou trasu. Kuba, David a Hynek měli slušně nakročeno a pár kilometrů před Velkými Bílovice odbočují na jejich nalezenou zkratku. Musíme pak pěkně zatlačit na pilu, aby jsme dorazili na kopeček Hradišťko dříve. Daří se, protože kluci kufrují a my stíháme také fotku u další kapličky kde se točily Bobule. Na Hradišťku strávíme asi hodinu a natáčíme soutěžící.

Dále se přesunujeme do Dalešic k postřižinskému pivovaru. Cestou po dálnici načapáme mummerdovce, jak porušují jedno z pravidel Řitníku. Žmulda je pak horlivě omlouvá, že za to může on, protože potřeboval sr… (kakat). To je asi jediná omluva, která se dá přijmout. V pivovaru si pak dáme pivko, kávičku a u roztrhané mapy řešíme další cestu. Nakonec volíme dálnici a zrychlený přesun do cíle, který je v kempu Soběšín. Letos to byla pěkná porce kilometru a to nás čeká ještě provést vyhodnocení výsledků. Soutěžící pak čeká ještě jedná soutěž a to PC hra, při které si zazávodí se superbikem. A opět je to řežba, ve které nakonec sbírá ovace za nejrychlejší čas Márty. Únava po ujetých kilometrech se projevuje i na závodnících. V cíly pak svůj stroj neudrží v zpřímené poloze nejdříve Jirka Roušal a už za tmy také Martin Bárta, kterému na štěrku podjíždí přední kolo. Když jsou všichni v cíly přistávají na stole řízky a další pochutiny. S Rosťou se pouštíme do tradičního vyhlášení výsledků. V poslední etapě se k nadlickému výkonu vybičovali mummerdovci společně se Žmuldou, kteří doráží jako první. Tím, že pomyslnou cílovou pásku protne o pár desetin dříve Žmulda, zajistí si prvenství v poslední letošní etapě před Mummerdem a Křémou.

Rozpis a úkoly třetí etapy

START : KASÁRNA SOKOLOVO SLAVIČÍN - 2 kilometry od města
1. KUŽELOV, okres Hodonín
úkol : Najdi větrný mlýn, zjisti, v kterém roce byl postaven a zaškrtni název pohádky, o které si myslíš, že se zde natáčela : O statečném kováři a Nebojsa.
odpověď : 1842 + obě
2. PETROV, okres Hodonín
úkol : Najdi vinné sklípky zvané Plže, zjisti jejich počet a zaškrtni ze seznamu filmy, které se tu podle tebe točily : Slovácko sa nesůdí, Jak básníkům chutná život, Opera ve vinici, Četnické humoresky, Vlak dětství a naděje, Trhala fialky dynamitem, Nezralé hrozny.
odpověď : 63 objektu a všechny filmy mimo "Nezralé hrozny"
3. VELKÉ BÍLOVICE, okres Břeclav
úkol : Najdi v polích na cestě z Velkých Bílovic do Čejkovic kapličku na kopci Hradišťko a zjisti, kdy byl položen její základní kámen. Pak zavzpomínej, která již dvoudílná komedie se v této oblasti natáčela. Foto nápisu nad vchodem do kapličky oceníme body navíc.
odpověď : 1945 + Bobule
4. DOLNÍ KOUNICE, okres Brno-venkov
úkol : V obci se nachází stará cihelna. Zjisti, která společnost jí využívá k prodeji stavebního materiálu. Zapřemýšlej také v jakém filmu si kurva zahrála.
odpověď : Stavebniny TRADE a Dědictví aneb Kurvahošigutntag
BONUS : na trase se nachází "Dukovanská elektrárna". Zvládnete spočítat kolik má komínů.
odpověď : "3" ostatní jsou chladící věže
5. DALEŠICE, okres Třebíč
úkol : Přijeď k místnímu pivovaru a zjisti pod jakým číslem se na orientačním plánku skrývá výčep. Pak si určitě vzpomeneš jaký film se zde natáčel a zapíšeš ho.
odpověď : 5 a Postřižiny
6. JIHLAVA (Masarykovo náměstí)
úkol : Dojeď až na Masarykovo náměstí, kde se natáčel jeden díl 30 případů majora Zemana. Najdi dům se zlatou hvězdou a napiš jméno rockové klubu, který se v něm nacházel a odhadni jak dlouho se celý seriál natáčel (roky).
odpověď : Maňána a 6 let (body za 5-7 let)
7. PELHŘIMOV (Masarykovo náměstí)
úkol : I zde bylo Masarykovo náměstí místem natáčení seriálu, tentokrát Návštěvníci. Vzpomeň si na představitele kolotočáře Edu a vedoucího celé výpravy. Napište jejich jména. Dále pak zjisti jaká je nejvýše povolená výška vozidla pro průjezd Ryneckou bránou (správně Rynáreckou branou).
odpověď : Jiří Kodet a Josef Bláha, 3,1m
8. PŘEHRADA NA ŘECE ŽELIVCE nedaleko vesnice Sedlice v okrese Pelhřimov
úkol : Pamatuješ si jméno komedie, ve které si spolu zahráli Jiří Macháček a Ivan Trojan, jejíž děj je přivede i na tuto hráz. Dokážeš zjistit celkovou hltnost zabudované vodní elektrárny?
odpověď : Jedna ruka netleská a 8,75 m3/s
CÍL : SOBĚŠÍN - Masarykův tábor YMCA

 

 
 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat