Řitník 2010 - 2. etapa

Po probuzení na nás čeká snídaně a pak rychle k notebooku a s Alfim do něj sázíme výsledky z předešlého dne. Ani jsme nepostřehli, že jsme na startu osiřeli. Balíme a vyrážíme směrem na polské Klodsko. V Otovicích dojíždíme Rosťu a spol, kteří si dávají u bratránka kávičku. Polsko bez problému, když nebudu počítat četné semafory na uzavírkách, projíždíme a stavíme až u jeskyně Na pomezí. Jelikož chceme závodící borce předjet, nechám Alfiho vykouřit jen jedno cigárko. V Karlově Studánce už pár jedinců doháníme. To nás povzbuzuje a i přes opět mokré silnice a drobné mrholení zrychlujeme a míříme rovnou k hrázi vodní nádrže Kružberk. Tam již máme štěstí a můžeme zkontrolovat partu kolem Kuby Hálka při plnění úkolu. Dále nás motorky vezou do Budišova nad Budišovkou, k budově nádraží, které si také zahrálo v seriálu Velké sedlo. Odtud již opět pospícháme do Lešné, kde potkáme krabicáře a Davida, který se na parkoviště přiřítil z opačného konce obce než ostatní.

A pak již hurá do cíle v kasárnách u Slavičína. Po ubytování, na po vojensku zařízených pokojích s palandami, pokračujeme v plnění notebooku daty a sledujeme přijíždějící závodníky. Zatímco jedni střílí na terč, další sledují výklad v místním muzeu zbraní a raket. Do cíle dorážejí všichni v pořádku a dokonce se objevuje také Donatelo.

Po nasycení pečeným kuřetem se pouštíme do vyhlašování výsledku a to jak první etapy a tak druhé. Arnošt dokazuje, že vítězství v poslední etapě loňského roku nebylo náhodné a ve stejném trendu pokračuje i letos. Jen o rozdíl v počtu ujetých kilometrů poráží Lefika. Třetí místo okupuje již s větším odstupem tradiční medailista Křéma. Druhou etapu pro sebe překvapivě utrhuje Kuba Šimek. V dalším pořadí si prohazují umístění Lefik a Arnošt. Radost mi dělá také Hynek, který jako jediný hájí barvy Freeboys a končí v druhé etapě na krásném čtvrtém místě. Pak se již jen v chladném večeru oddáváme konzumaci točeného pivka.

Rozpis a úkoly druhé etapy

START : KŘINICE - bývalá škola"
1. JESKYNĚ NA POMEZÍ, Vápenná, okres Jeseník
úkol : Národní přírodní památka Jeskyně Na pomezí je útočištěm vzácného druhu pavouků, jak se jmenuje?
odpověď : meta temnostní, cave spider, meta menardi
2. KARLOVA STUDÁNKA, okres Bruntál
úkol : Nedaleko parkoviště se nachází Slezský dům, vyfoť ho a napiš jméno úspěšné komedie, ve které údajný milenec opouští tento hotel po hromosvodu.
odpověď : S tebou mě baví svět
3. VOLÁRNA, okres Bruntál
úkol : Zjisti společnost, která zajišťuje autobusovou přepravu do této řitě.
odpověď : VEOLIA Transport Morava a.s.
4. KRUŽBERK, okres Opava
úkol : Na silnice č. 442 cca 2 km od obce se nachází místo kde se natáčel seriál, kde hlavním hercem byla voda. Zjisti délku v koruně daného místa a napiš jméno seriálu.
odpověď : 279,8 m a Velké sedlo
5. KUJAVY, okres Nový Jičín
úkol : U Obecního úřadu zjisti, které předměty se nacházejí v obecním znaku. Dobře se dívejte. Za každý dobře určený předmět jsou body.
odpověď : Lipová větev s jedním vztyčeným listem, dole doleva položená radlice
6. LEŠNÁ, okr. Vsetín
úkol : Najděte místní zámek, ve kterém filmová vychovatelka očuchávala svěřence ústavu kalhotky. Zjistěte čím byl zámek původně a napište jméno filmu.
odpověď : Vodní tvrz a Requiem pro panenku
7. SLUŠOVICE, okres Zlín
úkol : Navštiv místo spojené s bývalou celorepublikovou raritou Agrokombinátem Slušovice. Najdi ten největší "sud" ve městě a pořiď jeho fotografii.
odpověď : Diskotéka SUD u dostihového závodiště
CÍL : KASÁRNA SOKOLOVO SLAVIČÍN - 2 kilometry od města

 

 
 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat