Řitník 2009 - celkové výsledky

Po výsledcích jednotlivých etap už jsou na řadě jen ty celkové. Stejně jako loni za celý závod nejméně kilometrů najel Radek Dlouhý a to celkem 531 km.

Nejvíce zase překvapivě Mummerd (674 km), ale za to s absolutně nejvyšší průměrnou rychlostí 59,38 km/h. Co se týče rychlosti, opanovali celý Řitník 2009 "mummerdovci" a nejrychlejší z nich byl herr. Němec na jeho raketové Suzuce GSX-R. Celou trasu projel v čase 11:20:38. Nejpomaleji, ale zato nejelegantněji jela, jediná samostatně závodící zástupkyně něžného pohlaví, Katka Prejzová. Závod si vychutnávala po celých 15:59:54 a zasloužení si odnesla šneka. Novinkou letos byla soutěž o "Sovu", kterou získal ten kdo nasbíral nejvíce bodů v testech. Tím byl se skóre 101 bodů Honza Mládek a tak trochu předznamenal i celkové výsledky. Ty totiž opanoval opět muž na motorce, které chyběl jeden válec a to Honza Mládek na Triumphu, s celkovým součtem 428,3 bodů. Po loňském druhém místě převzal štafetu od Mirka Zívala, který se letos neúčastnil a stává se tak prozatím nejlepším "Řitníkem". Druhé místo získal "Nováček roku" Tomáš Kaiser na BMW se součtem 425,2 bodů. Poslední medailovou pozici pro sebe vybojoval díky vyrovnaným výkonům herr. Němec se 424,1 bodu.

Druhý ročník je za námi a uvidíme jakým směrem se bude Řitník ubírat dál. Rosťa už má zase nějaké nápady.

Ještě k výsledkům : Pohrál jsem si trochu s výsledky a vytvořil pořadí s vyloučením hodnocení většinou tak nenáviděných testů. Řitník byl měl rázem jiného vítěze, ale nečekejte žádné velké skoky ze zadních pozic. Zato pokud se podívám na úspěšnost podle bodů získaných v jednotlivých etapách dostaneme hodně zajímavé pořadí, mrkněte.

Na závěr : jsem ještě připravil krátký sestřih z toho co nás v roce 2009 potkalo na Řitníku. Uvidíte jak Mummerd ještě prohání Horneta a třeba herr. Němec ničí gumy u nadupané Suzuki. Sestřih je z několika kamer a formátů, takže to není úplně ideální, ale na připomenutí vám to bude doufám stačit a především má sloužit jako inspirace těm, kteří si neudělali čas a neúčastnili se téhle naší povedené akce.

 

 
 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat