Řitník 2009 - 2. etapa

Se snídaní to dopadá obdobně. Švédské stoly překypují tolika pokrmy, že když se chvilku zdržím čeká na mě pouze suchá houska a půl hrnku čaje. Takhle nějak si představuji snídani před dlouhou etapou (prezentuji tady pouze svůj pohled, možná jiní byli spokojeni). Nedá se nic dělat, balíme a vysíláme všechny borce do druhé etapy. Po večerní bouřce je ještě mokro a tak se jede z počátku zvolna. V Děpoltovicích nás nejdříve míjí kolona německých gaziků a motorek v uniformách z 2. světové války. Pak nás překvapí Hynek driftem nezahřáté pneu a nebezpečným předjížděcím manévrem v zatáčce. Cestou potom potkáváme kolonu americké armády, která míříla na rekonstrukci nějaké bitvy. Dnešní trasa má dlouhé přejezdy a tak i my musíme spěchat do cíle. V Hošticích nás dojíždí skupinka bavoráků (Radek, Tomáš, Hynek) a V-Stromka (Pája). Když po nás domorodci chtějí poplatek za parkování raději odjíždíme.

Vzhledem k tomu, že nám jsou první závodníci v patách spěcháme do cíle. Tam je naštěstí již vše připraveno a čekáme na prvního. A je to opět skupinka bavoráků. V té se své šance chytá záludně Hynek, do té doby jedoucí jako poslední. Využívá nepozornosti ostatních a než se stačí otočit na příjezdové cestě, protíná v čase 5:47:21 pomyslnou cílovou pásku. Ještě kdyby mu tak šli testy. Letos k závodu všichni přistupují trochu sportovněji a tak nemusíme na poslední čekat až do tmy. Tím je dnes opět Karel Havlíček v čase 7:38:53. Mezitím už se dopéká selátko na roštu a pivo teče do většiny proudem. Než se vše spočítá, naplníme si bříška a tentokrát to je opravdu lahoda.

Dokonce se dostane na všechny a zůstane i na večerní uždibování. Nejméně kilometrů v dnešní etapě najel překvapivě Jirka Zlesák (282 km), před kterým se musel sklonit i Radek Dlouhý (288 km). Nejvíce samozřejmě Mamrd (366 km). Velké překvapení na nás čekalo při sečtení všech bodu z dnešní etapy u Arnošta. Jeho 156,7 bodů znamenalo překrásné vítězství a titul "Skokan roku". Ukázal, že i "GoldWiňáci" umějí zajet. Na opačném konci výsledkové listiny se ocitl Hynek (108 bodů) a ukázal, že být první v cíli neznamená vždy zisk poháru. Pak se opět pilo a pilo a nakonec se zjistilo, že dva sudy je málo. Zajíždíme ještě pro jeden a může se pokračovat až do rána. Z tohoto dne zmíním ještě dvě perličky, Hruškovice od Páji, řádně podráží nohy "Utěšovatelce ředitele" a Hynek hlasitým chrápáním děsí všechny procházející se po molu. Ani nevím do kolika se paří, protože odcházím doplnit skvadru na našem pokoji ještě za bujaré zábavy.

Rozpis a úkoly druhé etapy

1. DĚPOLTOVICE, okr. Karlovy Vary
úkol : V kolik hodin je nejdříve možné sa odjebat z tejto řitě hromadnou dopravou?
odpověď : Děpoltovice,hor.statek 4:42
2. BEČOV NAD TEPLOU, okr. Karlovy Vary
úkol : Kolik dní v měsíci květnu Vás nepustí střežící potvora na zámek?
odpověď : "4"
BONUS : Jaká potvora střeží zámecký objekt?
odpověď : Lev
3. OTROČÍN, okr. Karlovy Vary
úkol : Před kterým domem se nachází sousoší svaté rodiny.
odpověď : č.p. 15 nebo 113 (Kostel není dům!!!)
4. ÚTERÝ, okr. Plzeň-sever
úkol : Kolik památkově chráněných objektů najdete na náměstí?
odpověď : 11
5. BEZDRUŽICE, okr. Tachov
úkol : Z jakého materiálu je postavena věž požární zbrojnice?
odpověď : dřevo
6. KALIŠTĚ, okr. Klatovy (Švihov)
úkol : Zjisti příjmení bratrů, kteří zahynuli v 1. světové válce.
odpověď : Lepič a Dušek
7. HOŠTICE, okr. Strakonice
úkol : Opiš číslo popisné stavení, kde žila filmová postava "Blažena Škopková" (Slunce, seno, jahody).
odpověď : č.p. 2
8. DUB, okr. Prachatice
úkol : Jak se jmenoval slavný český filolog a slavista, který se narodil v č.p. 27
odpověď : Václav Vondrák
9. PROTIVEC, okr. Prachatice
úkol : Na návsi je pomník, kde leží manžel "Lesní pany", zjisti jeho křestní jméno.
odpověď : František
CÍL : Hluboká nad Vltavou - Kemp Bezdrev

Nejkratší cestou se dalo najet 278 km a maximální počet bodů za úkoly činil 95.

 

 
 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat