Přehled akcí pořádaných Freeboys

2011

15. let Freeboys
2. července - 6. července 2011


Letošní rok je tak trochu na akce z naší strany chudší a kromě Řitníku se vlastně nic pořádného nedělo. Ne, že by nebyla chuť, ale spíše postrádáme čas se vůbec sejít. Obdobný přístup se dal očekávat i u akce spojené s oslavou "15 let" od první akce na motorkách pořádané spolkem Freeboys Litoměřice. Po loňské překvapivé účasti Hynka, je letos z jeho strany úplné ticho a stejně tak jak vychladil Řitník, naložil i s další akcí. Obdobně to dopadlo s Martinem, který potvrdil úlohu ...... více čtěte zde.


2010

Vinobraní na Hluboké
17. řijna - 19. řijna 2010


Na jednu z posledních větších vyjížděk vyrážíme do Hluboké nad Vltavou, kde se konalo vinobraní. Při této příležitosti můžeme navštívit naše kamarády a ochutnat víno nebo burčák z malé vinice pod zámkem. Cestu absolvujeme ve dvou skupinkách. Již ráno 17.9.2010 vyráží Žmulda do Suchdola, kde se k němu přidá Arnošt a spol. Společně pak pokračují na Plzeň a Holýšov, kde proběhlo krátké občerstvení. Pokračují přes Domažlice a Babylon na hraniční přechodu Všeruby / Eschlkam kde ...... více čtěte zde.


Česká dovolená
21. srpna - 25. srpna 2010


Vyrážíme ve středu odpoledne. Sraz je ve čtyři na pumě v Hrdlech a tradá. Valíme na Slaný, Stochov, Unhošť, Řevnice (promiň Praho sto stojící), které se vyhýbáme a v Mníšku pod Brdy, hurá na dva pruhy v jednom směru, kde využíváme trakci našich hektolitrů a metelíme po hlavní, až do Čimelic. Tam sjíždíme a jedeme po prdelích na Albrechtice, Temelín, Chlumec a Hlubokou. Sedla našich endůr nám zdatně masírují zadky. Doporučuji všem 4%. Odbočka od tématu .... Včera jsem viděl TOP STÁR magazín ...... více čtěte zde.


Řiťojezd 2010
9. červnence - 11. července 2010


Aby jsme si zkrátili čekání na další ročník Řitníku, vymyslel Rosťa "Řiťojezd". Jeho první ročník obnášel odpočinkový výlet na dvě noci, tradičně po řitích. Sraz byl naplánován na 9.7.2010 u rekreačního střediska NEBÁKOV, kde bylo zajištěno ubytování i s polopenzí. Cena ubytování 350,- Kč za noc byla celkem ucházející. A té dobré nálady si přivez každý dost. Sice jsme se trousili jak šváby, ale nakonec jsme se sešli v hojné sestavě a pěkně to společně v uvolněné náladě zapili. Márty využil ...... více čtěte zde.


Freeboys 2010 - Veterans ride for Slovak
3. července - 6. července 2010


Protože v tom to parném létě opět nezbývá moc času na nějakou velkolepou jízdu přicházím s nápadem podívat se o červencové svátky alespoň opět na Slovensko. V mém plánu, "cesty veteránů po Slovensku", mě podpoří Martin, který se rozhodne po delší době s námi vyrazit na projížďku a zaštítí celou akci ubytováním na chalupě v Krásné Vsi u Trenčína. Akce má být pojata tak trochu vzpomínkově a vést po místech veteránům dobře známých. V plánu je návštěva Trenčína a tentokrát ...... více čtěte zde.


Expedice na Ukrajinu
19. června - 24. června 2010


Při jedné z našich mnohých návštěv už ani nevím kterého z restauračních zařízení v Litoměřicích mi Rosťa oznamuje pod návalem dobromyslnosti, že „Letos se jede na Ukrajinu Žmulíne, nechceš jet taky?“ zároveň si však uvědomuje mojí kvalifikaci – na velký motorce jezdím od loňska a předtím jsem se na něčem občas svezl tak maximálně vedle do ulice – takže okamžitě doplňuje , „…ale nevím člověče, jak je to tam s těma silnicemi a jestli to dáš, vole. To by sis asi musel pučit nějaký enduro, abys tam tu tvojí ...... více čtěte zde.


2009

Rozlučka v Terezíně
11. září - 13. září 2009


V odpoledních hodinách 11.9. se vydáváme z Litoměřic na kolech (které mě dal do kupy Rosťa a tímto mu děkuji a sedím na něm tak po třech letech) do kempu v Terezíně. U pivka čekáme než se ubytuje první várka a přijede zbylá banda z Prahy. Účast je opravdu velká a zábava ten večer tomu odpovídá. Dojde také na promítání DVD z letošního Řitníka, které sklidilo kladné ovace. Než se odhodlám na cestu zpět, opět na kole a sám, protože Rosťa s Mončou vyměkli a jeli taxíkem, poskočí ručička hodin ...... více čtěte zde.


Gambrinus tour 2009
28. srpna - 30. srpna 2009


Tuhle akci můžeme rozdělit do dvou etap. Na té první vyrážíme v pátek kolem 18,00 hod od Rosťovi garáže ve složení já, Žmulda, Rosťa a Márty směrem do Benátek nad Jizerou. Volíme spíše okrsky a tak nás netrápí žádný velký provoz. Ubytováni již máme zajištěno a tak nemusíme pospíchat. V Benátkách pak poznáváme nástrahy cestování podle navigace. Ta totiž Rosťovi v ten nejméně vhodný okamžik selže a my kroužíme po kruháči než se opět chytne. Nakonec však náš dnešní cíl ...... více čtěte zde.


Orlické hory a Český Šternberk
10. července - 12. července 2009


Vzhledem k tomu, že Rosťa prodal Bandita a kupoval nového Transalpa, nebyl odjezd úplně na 100%. Ve Střelné, ale nakonec stihli motorku včas připravit a my mohli v pátek v 17.30 hod vyrazit ve složení, Rosťa, Monča, Honza a já směr Úštěk kde tankujeme. Vzhledem k mračící se obloze dlouho nestojíme a pokračujeme v cestě. Vždycky když vidím nasedat Rosťu a Moniku a Transalpa, zavzpomínám na staré endurácké časy, kdy i já na Pegaso naskakoval skoro s rozběhem. A tak úsměv ...... více čtěte zde.


Jižní a západní Čechy
4. květen - 5. květen 2009


V pátek odpoledne vyráží sestava Rosťa s Mončou, Žmulda na svém novém skútru Aprilia Scarabeo 150, Honza, Márty a jeho tatík do kempu Křivonoska u Hluboké nad Vltavou. Odtud v sobotu ráno míří na objížďku Lipna. Já startuji, po opětovné story s mojí gelovou baterií, za nimi kolem desáté hodiny. Silnice jsou plné dovolenkářů a u Dobříše dokonce dálnice stojí. Naštěstí se mě daří v poslední chvíli sjet a pokračuji plynule a až k Písku, kde si dávám první pauzičku. Voláme si s Rosťou ...... více čtěte zde.


2008

12 let Freeboys
26. červenec - 27. červenec 2008


Už v týdnu před startem se mě začaly scházet e-maily a v nich nepovzbudivé zprávy. Nejdříve svou účast zrušil Michal a Radek pro rodinné povinnosti. Pak Rosťa, kterému bohužel termín koliduje s koncertem. Poté Pepa, který si nedokázal najít čas i přes to, že termín byl zvolen měsíc dopředu a tak, aby vyhovoval právě jemu a Honzovi, který z akce nakonec také vycouval. Tím nám ovšem vypadl také Alfi, který to prý nesl obzvláště těžce, protože se na projížďku na motorce, kterou zajistil ...... více čtěte zde.


Freeboys opět na Balkáně
3. červen - 9. červen 2008


Letos jsou Pája a Hynek jediní, kteří vyšetří nějaký ten čas a vyrazí na pořádnou motorkářskou dovolenou. Vzhledem k tomu, že nikdo z nich nevede zápisky můžu zde podat pouze kusé a krátké informace o jejich cestě, získané z vyprávění u pivka. Tam se dozvídám, že jejich trasa vedla přes Žďársko, Bratislavu a Balaton, kde strávili noc pod širým nebem i přesto, že si postavili stan. Jediná písemná zpráva je pouze SMS-ka, kterou dostávám z jejich cest od Hynka : "Ahoj Bobe tak jsme navštívili ...... více čtěte zde.


2007

Nové stroje pro Freeboys a na skok na Slovensko
jaro - podzim 2007


Můj dlouholetý sen se stává skutečností 16.2.2007 kdy s Rosťou v Letech přebírám klíčky od nového stroje. Po jeho naložení uháníme zpět domů a přijímám první gratulace ke koupi nové CBF-ky. V Litoměřicích všechny burcuji a kdo má čas, běží se na ten zázrak podívat. Absolvuji opatrné kolečko kolem bloku garáží a s těžkým srdcem parkuji. Přece jen už je tma a také pěkná zima na nějaké projíždění. Letos se toho jara nebudu moci dočkat. Sezónu ježdění zahajuje návštěva ...... více čtěte zde.


2006

Poslední výlety na endurkách
19. srpna - 20. srpna 2006


Všem se dovolená moc líbila a okamžitě plánujeme i na další rok. Jen v koutku duše už mě a Pájovi začíná být jasné, že to bude chtít něco novějšího a silnějšího. To vše jen potvrzuje cesta na Grand Prix do Brna, kde jsem s pegáskem díky výkonu nejpomalejším článkem. O další zpestření se postará obsluha na chatě Macocha, která dá přednost zájezdu němců a neuzná zabukování našeho ubytování. Po velmi rušné rozmluvě si dáme aspoň oběd a domlouváme se co dál. Po zdlouhavém ....... více čtěte zde.


Freeboys 2006 aneb Rosťa dobívá Duklu
29. července - 4. srpna 2006


Tak po roce se opět dáváme dohromady a vyrážíme na dovču. A máme nového parťáka, který to vlastně celé spunktoval. Ve středu před odjezdem se scházíme u pivka a snažíme se plánovat trasu. Po krátké debatě však dostává přednost operativní plánovaní dle předchozího dojezdu. Hlavním cílem je dobití Dukly kam se Rosťa zatím ani na tři pokusy ještě nedostal. Start je naplánován na pátek, ale vzhledem k pracovní povinnostem a počasí vše odkládáme až na sobotu. V pátek je přesto ....... více čtěte zde.


Hluboká nad Vltavou a Klepačov
29. dubna - 30. dubna 2006


Sezónu začínáme celkem brzy a za ještě dost chladného počasí vyrážíme 29.4.2006 do Hluboké nad Vltavou za naší kamarádkou Dančou. Víkendové akcičky se účastní Arnošt na novém Gold Wingu GL 1800, Rosťa s Mončou a já. Ubytování si zajišťujeme v příjemném penziónku nedaleko centra. Pak probíhá tradiční cesta po místních podnicích. Druhý den nakládáme naše hostitele, absolvujeme krátkou projížďku a den uzavíráme ve společnosti našich místních hostitelů ....... více čtěte zde.


2005

Konec tradice
srpen 2005


Jubilejní desátý rok byl pro klubovou tradici osudný a znamenal její konec. Po dlouhé době jsme se nedokázali na ničem dohodnout a z žádné strany ani nevyšel nápad někam vyrazit. Již jsme si zvykli, že s námi nikam nejezdí Martin, který plně dostává pověsti "gaučového motorkáře" a teď se k němu přidal i Hynek s Karlem. Od jejich svatby jsme je na společné projížďce na motorce vlastně neviděli. K jejich dobru nutno připočíst, že jejich stroj nezahálí, ale jsou opravdoví soukromníci. Naštěstí se objevil ....... více čtěte zde.


2004

Freeboys 2004 - cesta na Jadran
15. září - 26. září 2004


Tahle sezóna byla smutná v tom, že nikdo nemá zájem vytáhnout motorku z garáže a podniknout společnou třeba i jen projížďku. Dalo se vytušit, že končí něco velkého na co jsme asi již moc staří. Veškeré návrhy někam vyrazit se u většiny setkaly s absolutním nezájmem a nebýt Páji a mě, byla tradice společných dovolených přerušena již v tomto roce. Nakonec vyhrál návrh vyrazit opět za pořádným teplem k moři. Jen ve dvou vyrážíme na společnou dovolenou ....... více čtěte zde.


2003

Freeboys 2003 aneb zase naši východní sousedé
28. června - 5. července 2003


Rok 2002 řádně prověřil motorkářského ducha všech zúčastněných a ukázal v jaké sestavě asi budeme dále cestovat. V roce 2003 příliš velké plánování neprobíhalo, spíše se uvažovalo o pohodové projížďce za málo peněz osvědčeným východním směrem. Jako zpestření naší cesty měl fungovat Alfi na půjčené rozzuřené jawce a Hynek na nové "bramboře" spolu s již tradičním baťohem Michalem. Tak jako skoro každý rok se vyráželo ráno 28.6.2003 z Litoměřic od mojí garáže a dokonce ....... více čtěte zde.


2002

Freeboys 2002 - Faro aneb máme zpoždění
10. července - 31. července 2002


Rok 2002 bude v historii klubu zapsán velkým písmem. Již od prvních jarních měsíců se pilně pracovalo na přípravě strojů pro velkolepou akci, která v našem okolí neměla obdobu. Po obdržení e-mailu z portugalského Fara se rozjelo horečnaté plánování trasy cesty do tohoto městečka, kde se koná jeden z největších motosrazů v Evropě. Po návrhu předběžné trasy došlo k důkladnému propočtu předpokládaných nákladů, který se nakonec ukázal jako velmi přesný. Byl stanoven přesný termín odjezdu a ....... více čtěte zde.


2001

Freeboys 2001 - Lužany & "Ukraine borders"
31. srpen - 13. září 2001


Tak a je to zase tady. Rok se s rokem sešel a opět nastala prověrka motorek a hlavně motorkářů. Cílem letošního výletu se stal náš východní soused – Slovensko a jeho hranice s Ukrajinou. Sraz byl v pátek 31.8.2001 v 16,00 na čerpací stanici Benzina-Úštěk. Přes hustý a vytrvalý déšť si nikdo ani nevšiml, že se stalo něco neuvěřitelného : „startovali jsme na čas“. Cílem dnešní etapy byla MOTOPÁRTY LUŽANY 2001. Cesta nám ubíhala přímo skvěle i přes zcela motorkářům nepřející počasí, kdy mrholení střídal ....... více čtěte zde.


2000

Freeboys 2000 - Slovensko "Forever free"
20. říjen - 23. říjen 2000


Tetos již nechtěl nikdo nechat nic náhodě a tak už od jara začala probíhat kompletní obměna vozového parku. Nebyl to proces jednoduchý ani levný, takže došlo k výraznému omezení našeho programu a tudíž se ani nemohla konat žádná velká jízda. Ještě z jara vyráží část původní sestavy na závody pramic do Žamberka a pak již jen občas testujeme naše stroje při návštěvách blízkých motosrazů (FOE Veltrusy a Motopárty Lužany). Během tohoto období, po četných ranách do našich osudů ....... více čtěte zde.


1999

Freeboys 99
30. července - 1. srpna 1999


Po ročním půstu došlo v našich řadách opět k oživení. Plánoval se velkolepý návrat k původní myšlence objet Čechy. Do kupy se dala i původní parta doplněná o dalšího motorkáře. Většina motorů byla po generálce a navíc se v našem středu objevila první čtyřtaktní mašina. Večer před odjezdem, při společném posezení u pivka po krátké zkušební projížďce, ještě nikdo netušil, že "Freeboys 99" budou nejen "labutí písní" původní sestavy, ale také dvoutaktních strojů, které nám ....... více čtěte zde.


1998

Freeboys 98 - Slovakia excursion II.
31. července - 12. srpna 1998


Plán cesty byl takřka shodný s předešlým rokem, jen trasa se jela v opačném směru a byla rozšířena o atraktivní místa. Zato složení bylo řádně pozměněno. Start se tradičně o dvě hodiny opozdil (Martin - výměna Slovenských korun a já - vyzvedávám spacák v Úštěku). Navíc začátek dovolené byl spojen mým zápolením s antibiotiky a hnisavou angínou, ale jako správnej motorkář se toho nezaleknu. Pavel byl na svou první dovolenou také řádně nažhaven, ale ještě před odjezdem ho jeho stroj varoval ....... více čtěte zde.


1997

Freeboys 97 - Slovakia excursion
1. srpna - 16. srpna 1997


Myšlenka dovolené na motorkách se nám zdála po loňské zkušenosti dobrá a tak jsme si pro následující rok 1997 stanovili mnohem vyšší cíle - objet Slovensko. Vzhledem k loňským poznatkům se přípravě věnovalo mnohem více času a úsilí (hlavně strojům). Honza po našich výtkách změnil stroj a také já konečně osedlal vlastního oře. Díky naší píli se nám tentokrát podařilo náš cíl splnit. Akce nazvaná "Freeboys 97 - Slovakia excursion", bude patřit k těm, na které budeme dlouho vzpomínat a nejen proto, že ....... více čtěte zde.


1996

Freeboys 1996
21. června - 26. června 1996


Na jaře roku 1996 jsem se sešel v jedné hospůdce v Litoměřicích (nikdo si již nepamatuje kde) s Martinem, Pepou a Honzou. Byli jsme mladí dobrodruzi neustále toužící po nevšedních zážitcích. Při posezení u pivka se zrodil nápad, že by jsme mohli vyrazit na společnou dovolenou na motorkách. Už v té době to nebyl nápad nerealizovatelný. I tak, ale proběhlo ještě mnoho dalších sezení a debat kam a kdy by se mohlo jet. Nakonec po pečlivém naplánování trasy s denním rozvrhem ujetých kilometrů jsme neznale ....... více čtěte zde.