Jak to bylo s koncem Freeboys a zrodem BellyCool

Historie vzniku

V roce 2011 dovršila historie Freeboys 15-ti let a nezbylo než se na konci roku zamyslet jakým směrem se budou naše kroky ubírat dál ...

Bob
30. března 2012
 

... přemýšlení o dlouhých zimních večerech nic nepřineslo, až 29.3.2012 posezení s Rosťou v naší oblíbené hospůdce "U Petříků" dalo impuls. Padlo pár plzniček a po dokončení příprav na pátý ročník Řitník se rozvířila debata. Tradiční název "Freeboys" alias "svobodní chlapci" již 90 % z nás nenaplňuje a pro některé je název také zavádějící. Z původního jádra našeho spolku se do příprav akcí zapojuji už jen já. Došlo na dalších pár plzniček a začali se sypat nápady.

Epocha "svobodných chlapců" byla krásná, plná neuvěřitelných společných dovolených a projížděk. Zůstane nám na ní mnoho nádherných vzpomínek, kdy jsme si plnili i ty nejtajnější sny. Vždyť za těch 15 let uplynulo nejen spousty vody, ale najeli jsme také kvanta kilometrů po cestách i necestách. Vyprávění o naší cestě do portugalského Fara v roce 2002 dodnes každého zaujme. Doba však pokročila, my zestárli, pořídili si rodiny a přibili i jiné povinnosti. Z tohoto důvodu také pozbyl čas a hlavně zájem o pořádání velkolepých cest a dovolených spjatých hlavně se začátky Freeboys.

Vzhledem k loňskému jubileu tedy nadešla vhodná chvíle na změnu a to především názvu a úkolů spolku. Při hledání názvu jsme se opět hodně pobavili. Nakonec vyhrál návrh "BellyCool". Volně se dá přeložit jako "pohodový břicháči", a to nás snad lépe vystihuje. Nezříkáme se tak úplně Freeboys, ale chceme pokračovat tam kde skončili a přiblížit se více našim i vašim současným zájmům. Ustupujeme také od plánování velkých dovolených a přidělujeme hlavní prioritu Řitníku, který si to vzhledem k účasti vás všech zaslouží a pokud se k tomu každý rok povede i nějaká ta "cool" projížďka se dvěma "břicháči", bude to paráda. Samozřejmě věříme, že i závěr sezóny se ponese ve smyslu tradičního setkání na Dlouhé louce při "Krušnohorské smršti", pořádané starými parťáky z Freeboys, které se rádi účastníme a zůstane tak v našem plánu.

Zakladatelé spolku

BellyCool navazuje na tradici Freeboys, ale ve své podstatě to už není žádný spolek a ani se nesnaží určovat nějaká pravidla, jak je zvykem u "MC". Stejně jako Freeboys jsme parta kamarádů, která miluje jízdu na motorce a je ochotna obětovat nějaký ten volný čas a připravovat zajímavé akce pro ostatní motorkáře. BellyCool je prostě každý kdo má zájem něco podnikat na dvou kolech a přibere k tomu své kamarády. Prostě bude "cool".

Robert "Bob", Litoměřice

Jeden ze zakladatelů Freeboys. Jak léta plynula, zůstal jako jediný aktivní, ze čtyřky pamatující "zlatý věk" a zrod Freeboys. Podílel se a organizoval většinu akcí Freeboys a po 15-ti letech taky uzavřel jejich kapitolu. Následně stál u zrodu BellyCool. Po seznámení s Rosťou přivedli k životu populární akci "Řitník". Dále je webmastrem a také stvořitelem webu www.freeboys.cz a brzy také nově www.bellycool.cz.

MZ ETZ 150 - 1990
Aprilia Pegaso 650 - 1992
Honda CBF 1000 - 2006

Rosťa, Litoměřice

Setkání s ním, na čas odvrátilo neodvratný konec Freeboys a přiměl nás opět cestovat na dvou kolech. Neustále překvapoval výměnou svých strojů, ale na druhou stranu se mu v porci jeho nalítaných kilometru za rok, nemůže nikdo z nás rovnat. Jeho aktivní účast v hudebních formacích "Please don´t care, Synové výčepu, Tři sestry atd..." ho připravuje o spoustu času, ale i tak se ujal role organizátora drtivé většiny akci, vzhledem k jeho zcestovalosti. Navíc založil orientační závod "Řitník", který se těší čím dál větší popularitě. I on stál u zrodu BellyCool.

Honda CB 400
Honda CBR 1000F
Jawa 350/472
Suzuki Hayabusa GSX 1300 R - 2001
Kawasaki W 650 - 2002
Suzuki GSF 650S Bandit - 2007 (černý)
Jawa 350/638
Honda CB 400 Four
Honda XL 700 Transalp - 2009
Suzuki GSF 650S Bandit - 2008 (modrý)
Suzuki AN 400 Burgman

Hymna BellyCool

Rosťa se rozhodl celou akci dotáhnout do dokonalosti a tak s mistrem Fanánkem zapracovali na hymně pro BellyCool. Vzhledem k jejich schopnostem to netrvalo dlouho a já myslím, že se opravdu povedla. Tak ať vás její melodie provází na všech cestách.

Pokud by si jí chtěl někdo stáhnout, tak můžete pod tímto odkazem : hymna ke stažení (kliknout pravým tlačítkem a Uložit cíl jako....)

Logo a návrh triček

Na tvorbu loga jsme oslovili pár grafiků, ale ani po roce to nepřineslo žádný výsledek, tak jsme se do toho obuli zase sami. Návrhem přispěl, třeba i Žmulda a jeho základní myšlenky jsem se pak ve finále držel, jen jsem návrhu dal trochu reálnější podobu. Výsledek můžete posoudit sami.

Se vznikem loga šel ruku v ruce i nápad na zhotovení triček a snad i to se nám podaří dotáhnout co nejdříve do fyzické podoby.