Dořitná 2012

Bob
14. září - 16. září 2012
 

Vzhledem k tomu, že jsme toho za letošek neměli dost, vymysleli jsme na závěr sezóny ještě jedno setkání. Pro pobyt bylo více variant, ale nakonec vyhrálo místo všem dobře známe z cíle letošního Řitníku a to Chatová osada Slunečnice v jižních Čechách. Obsluha zde byla velice příjemná a přívětivá, proto jsme se nerozhodovali dlouho i vzhledem k tomu, že další místa máme v záloze na jiné akce.

O termínu akce jste sami rozhodli sami v anketě a opět dost jednomyslně. Sraz litoměřičáků je tedy naplánován na pátek 14. září, odkud společně vyrážíme směr jižní Čechy. Prahu objíždíme po novém obchvatu a stavíme až na pumpě u sjezdu z D1 na Benešov.

Sjíždí se nás pěkná banda a protože je na programu jen zábava, pořádně si to užíváme. První večer nás nezaskočí ani zpráva o vyhlášené prohibici. Probírá se letošní Řitník i program na zítřejší projížďku. Nikdo ani nevnímá čas a tak se jde spát až hodně po půlnoci.

Ráno se pěkně ochladilo a tak se nikomu moc na motorku nechce. Rozpačitě koukáme na oblohu a přemlouváme sluníčko. V hospůdce na nás čekají prázdné chlaďáky na likéry. Prohibice dorazila i sem. Na projížďku jsem připravil dvě trasy, ale už večer bylo rozhodnuto, že vyrazíme na tu akčnější, tedy hrady a vojenské pevnosti.

Nakonec se přeci jen po 12 hodině rozhoupeme a vyrážíme. První cesta vede na pumpu do Kunžaku. Někdo tankuje, jiní musí po té porci ujetých kilometrů (6 km) kouřit. Pak se nám do cesty staví uzavírka silnice na Kaproun. Nezbývá než k naší projížďce přidat pár kiláčků navíc. Zdárně dorážíme na parkoviště pod hradem Landštejn, kde dostáváme skupinovou slevu na odložení našich strojů. Dělíme se na dvě skupiny. První míří za kulturou na prohlídku hradu, zatímco druhá se jde léčit do blízké restaurace.

I přes to, že šlo o zříceninu, bylo na co koukat a po výstupu na hradní věž nám také vytrávilo. Padla tedy návrh připojit se k první skupině a poobědvat. Počasí nám přálo a tak jsme se usadili na zahrádce. Když jsme si objednali jídlo, zjistili jsme, že první skupina za dobu, co jsme absolvovali prohlídku hradu, to své jídlo ještě nedostala. Byla to další citelná časová prodleva v plánu naší cesty. Někteří, jako Arnošt to rovnou vzdávají a míří zpět do kempu. Ti aktivnější s námi ještě pokračují do Slavonic na prohlídku pevnostního areálu. Zde to stálo opět za to a kdo šel tak neprohloupil.

No a protože už přece jen byla pokročilá doba, rušíme plán naší další cesty a razíme směrem ke kempu. Tam na nás čekají další Řitníci a ještě více tak rozšiřují naše řady. O to déle se zase klábosí a popíjí. Ráno měl asi pokažené Kuba po zjištění, že přišel o zrcátko na svém VFR-ku. Nutno doplnit, že to bylo nedopatření při nasedání na motorku. Jinak tedy můžeme do našich análů zapsat další povedenou akci, která se setkala s pozitivním ohlasem a slušnou účastí ... třeba z toho bude ještě tradice.

 

 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat